Αν έχετε βαρεθεί την παραδοσιακή χριστουγεννιάτικη διακόσμηση με κόκκινο και χρυσό και θέλετε να βρείτε κάτι πραγματικά ασυνήθιστο και να δημιουργήσετε μία εντυπωσιακή εικόνα, έχω να σας παρουσιάσω μια εναλλακτική και ασυνήθιστη ιδέα: μαύρη χριστουγεννιάτικη διακόσμηση! Θα σας παρουσιάσω 19 εντυπωσιακά μαύρα χριστουγεννιάτικα δέντρα που κλέβουν την παράσταση!
Το μαύρο είναι ένα καθαρά κλασικό χρώμα που μπορεί να αναμειχθεί και να συνδυαστεί με κάθε στυλ διακόσμησης. Το μαύρο ταιριάζει πολύ με το λευκό, το ιβουάρ, το χρυσό, το ασημί, το navy, το ροζ, το φούξια και σχεδόν οποιοδήποτε χρώμα μπορείτε να φανταστείτε και δημιουργεί μια glam εικόνα φέρνει!
Ακόμα κι αν έχετε ήδη δοκιμάσει την ασπρόμαυρη χριστουγεννιάτικη διακόσμηση, υπάρχει ένα πράγμα που σίγουρα θα εκπλήξει όλους τους καλεσμένους σας: ένα μαύρο χριστουγεννιάτικο δέντρο. Είναι μια εκπληκτικά κομψή, μοντέρνα και φρέσκια εμφάνιση σε ένα παραδοσιακό σκηνικό και φαίνεται πολύ πιο κομψό από οποιοδήποτε άλλο χρώμα. Ναι, ένα μαύρο χριστουγεννιάτικο δέντρο είναι από μόνο του μουντό, αλλά αν το στολίσετε με τον σωστό τρόπο, θα έχετε ένα φανταστικό αποτέλεσμα.
Ένα μαύρο χριστουγεννιάτικο δέντρο κάνει αυτόματα τον χώρο σας πιο εκλεπτυσμένο και μπορείτε να τονίσετε αυτή την αίσθηση με τη σωστή διακόσμηση. Εάν προσθέσετε μόνο φωτάκια και δεν χρησιμοποιήσετε καμία άλλη διακόσμηση, το δέντρο θα φαίνεται πολύ κομψό και μοντέρνο. Το μαύρο δείχνει εντυπωσιακό με το χρυσό και το ασήμι, οπότε αν επιλέξετε αυτό το χρώμα σε στολίδια και γιρλάντες, θα κάνετε το χριστουγεννιάτικο δέντρο σας εκλεπτυσμένο. Το μωβ και το ασημί φαίνονται επίσης εντυπωσιακά με το μαύρο, γι’ αυτό δοκιμάστε και αυτά τα χρώματα αν θέλετε ένα χριστουγεννιάτικο δέντρο με εκλεπτυσμένη πινελιά.
Το μαύρο είναι κλασικό που μπορεί εύκολα να μετατραπεί σε glam και glitz, και ένα μαύρο χριστουγεννιάτικο δέντρο θα σας το αποδείξει εύκολα. Επιλέξτε glitzy glam στολίδια σε χρυσό, ασημί, παστέλ ροζ και μπλε ή αντίθετα: φούξια, ροζ, κόκκινο και μωβ για να αναδείξετε το δέντρο. Αφήστε το να αστράφτει και να φωτίσει τα glam Χριστούγεννα σας!
Ας δούμε λοιπόν τα μαύρα χριστουγεννιάτικα δέντρα που βρήκαμε για εσάς φίλες μου!